2 czy 4 koła, którą walizkę wybrać

2019-07-31
2 czy 4 koła, którą walizkę wybrać

Zarówno twarde jak i miękkie walizki mogą być wyposażone w dwa lub cztery koła. Nasuwa się więc pytanie którą walizkę wybrać, która będzie bardziej funkcjonalna? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, a na dokonanie odpowiedniego wyboru wpływa kilka czynników.

 

Walizki dwukołowe są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które dużo przemieszczają się po nierównym podłożu (ulice, chodniki z wysokimi krawężnikami, schody, powierzchnie brukowanie, itp.). Walizka dwukołowa może być ciągnięta lub pchana przed sobą pod znacznie większym kątem niż walizka czterokołowa. Taka konstrukcja zapewnia dużo lepszy kąt natarcia kół, co ułatwia pokonywanie nierówności (np: łączenie płyt chodnikowych czy popękany asfalt w jezdni).

 

Walizki czterokołowe to tak zwane spinner'y (angielskie spinn oznacza obrót). Najlepiej sprawdzają się na równych i płaskich podłożach (płytki podłogowe w terminalach lotniczych, wykładzina w lobby hotelowym czy wylewka na dworcach kolejowych). Jest to opcja najbardziej polecana dla osób, które dojeżdżają na lotnisko, dworzec lub pod sam hotel własnym samochodem lub taksówką. Wersja czterokołowa jest bardzo wygodna, gdyż można taką walizkę prowadzić obok nogi i nie trzeba jej ciągnąć za sobą (jest to doskonałe rozwiązanie gdy stoimy w kolejce np: po bilet lub żeby nadać bagaż na odprawie). Walizki tego typu są idealne do podróży pociągami, idąc wąskim korytarzem pomiędzy przedziałami możemy prowadzić spinner'a węższym bokiem, tak aby nie blokować przejścia. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy za każdym razem przestawiać walizki, gdy ktoś będzie chciał nas minąć w ciasnym pomieszczeniu czy korytarzyku.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel